Ako rozpoznať únavu za volantom a čo ju spôsobuje?

Slnko, voda, melón. To sa nám určite spája s letom. To ale aj páľava, únava a sauna v aute. Aspoň pokým nezapnete klímu. Vyššia záťaž organizmu a únava z horúčav je preto bežným javom pri teplotách prekračujúcich hodnoty pripadajúce na tropické dni. V takýchto podmienkach je veľmi dôležité mať v aute príjemnú teplotu, ale ešte dôležitejšie je pri vystúpení z neho nezabúdať na skutočnosť, že okrem vás môžu byť v aute aj iné osoby, alebo zvieratá. Ale naspäť k únave.

 

Vyčerpanosť za volantom nie je výlučnou záležitosťou profesionálnych vodičov, alebo šoférov vracajúcich sa po pretancovanej noci, s nealkom v ruke, z klubu. Týka sa to nás všetkých. Dôvody? Škola, práca, deti, teplo. Môžete menovať ďalšie. To všetko sa podpisuje pod našu vyčerpanosť počas dňa a súčasne tak vplýva aj na naše reakcie, vnímanie okolia, a teda aj odozvy na podnety prichádzajúce z cestnej premávky.

 

Pozrite sa, čo sú hlavné príčiny a symptómy únavy za volantom a ako jej účinne predísť.

Symptómy únavy, jej najčastejšie príčiny pri šoférovaní a praktické tipy ako jej predchádzať.

Únava za volantom