Robíte „selfie“ počas jazdy?

Selfie nie je len slovo roka 2013. Je to celosvetový fenomén. A to dokonca aj v spojení s jazdou v aute. Má ju pápež, prezidenti, ale aj váš sused so susedou. Niekto vraví, že ten, kto ešte nemá selfie, ma pokazený snímač fotoaparátu v mobile. Ale to je vedľajšie. Dôležitejšie a zaujímavejšie je priblíženie štatistiky fotenia “svojok” počas jazdy.

 

Prieskum automobilky Ford, uskutočnený medzi sedem tisíc používateľmi smart phonov v Británií, Francúzsku, Rumunsku, Taliansku, Španielsku a Belgicku v rozmedzí 18 až 24 rokov, odhalil čísla, ktoré sú pre všetky vekové kategórie bez rozdielu viac než zaujímavé. Každý štvrtý človek sa podľa prieskumu odhodlal robiť fotku samého seba počas jazdy. Áno, v pohybujúcom sa aute a za volantom. Ak sa tento fakt nezdá dostatočne ilustratívny, pozrite si infografiku, znázorňujúcu aký čas treba na odfotenie selfie, akú vzdialenosť pri tom auto pri rôznych rýchlostiach prejde a kto v prieskume dopadol najhoršie. A jedno odporúčanie k tomu – urobte si selfie radšej až keď budete stáť. 

 

Untitled Infographic